Antik & auktion

Læs GRATIS hos Pling Gå til Antik & auktion

Elsker du at finde antikke gamle fund? Bruger du dine weekender på loppemarkeder, fordi du ønsker at finde den lille ting, der gør indretningen hjemme bedre? Mangler du tips til indretningen, da du er løbet tør eller ynder du bare at læse omkring antik indretning fordi det er hyggeligt? Så er Antik & Auktion noget for dig.

Antik & Auktion giver skønne tips til en fantastisk indretning for ligeså skønne priser. Bladet guider dig nemlig til, hvad du kan tillade dig at give for dit næste fund. Yderligere har bladet et ekspertpanel, hvor man kan få vurderet sit gamle arveguds eller sit nyeste fund. Antik & Auktion er bladet med seriøse baggrundsartikler om kunstnere, stilarter, men også med tips til loppemarkeder, retrostil og internetshopping.
På Antik og Auktions webside (www.antikogauktion.dk) kan du ligeledes følge ekspert panelet, se design og kunst samtidig med du kan vinde forskellige præmier og følge med i diverse aktiviteter. Endvidere er der massere af dejlige artikler med indretningstips og vejledninger til f.eks. antikke smykker.

På Antik & Auktions Facebook side kan man blive dagligt opdateret på kunst, design og antikviteter. På siden kan man tage en test og tjekke sin boligstil. Yderligere kan man finde dybtgående artikler.

    ...